UWAGA PRZERWA URLOPOWA

W dniach 5 sierpnia do 14 sierpnia sklep będzie nieczynny.
Zamówienia złożone w tym czasie będą zrealizowane od 17 sierpnia.
Przepraszam za utrudnienia.

Ogrodniczowiniarski.pl
Łukasz Wąsowicz

Produkt dnia

Rosahumus 150g

Dostępność: 6 sztuk - Zapytaj o większą ilość kontakt@ogrodniczowiniarski.pl
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 17,00 zł 17.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Agrosimex
Kod produktu: Śro000116
Pin It

Opis

 

ROSAHUMUS Nawóz ekologiczny

Zawiera kwasy humusowe oraz potas i żelazo. Poprawia żyzność gleby

 

ROSAHUMUS to całkowicie rozpuszczalny w wodzie nawóz organiczno-mineralny zawierający kwasy humusowe, potas i żelazo. Przeznaczony jest do nawożenia doglebowego warzyw, sadów, upraw rolniczych, roślin ozdobnych oraz do poprawy jakości gleb.

 

W wielu ogrodach gleba ulega postępującemu procesowi degradacji - z powodu braku nawożenia organicznego dochodzi do spadku jej aktywności biologicznej i przesuszenia, a w rezultacie do osłabienia wzrostu roślin. Ekologiczny nawóz ROSAHUMUS dostarcza glebie dużej ilości aktywnych kwasów humusowych, dzięki którym składniki pokarmowe i woda są zatrzymywane w zasięgu korzeni roślin, umożliwiając im bujny wzrost.

Na glebach piaszczystych, gdzie problemem jest wypłukiwanie cennych składników i wody, kwasy humusowe powodują lepsze ich zatrzymanie w górnych warstwach gleby. Natomiast na glebach gliniastych kwasy humusowe doprawadzają do wyrównania stosunków wodno - powietrznych umożliwiając korzeniom swobodne oddychanie i dając im przestrzeń do rozwoju. ROSAHUMUS może też rozwiązać problem gleby zdegradowanej np. po budowie domu, trwale poprawiając jej żyzność.

 

SKŁAD CHEMICZNY: 12% tlenku potasu rozpuszczonego w wodzie, 0,6% żelaza rozpuszczonego w wodzie, 56 % substancja organiczna. W tym 85% kwasy humusowe.

 

ZAKRES, DAWKI, TERMINY STOSOWANIA:

Rośliny ozdobne

  • sadzenie krzewów i drzew iglastych - pierwszy raz należy zastosować nawóz przed sadzeniem, następnie należy podlać rośliny za 3 - 4 tygodnie oraz w październiku w dawce 10 g/l wody zużywając 300 - 600 ml na roślinę.
  • rosnące krzewy i drzewa - należy podlewać pierwszy raz bardzo czesną wiosną po ruszeniu wegetacji, drugi raz w maju, czerwcu oraz w październiku nawozem w dawce 10 g/l wody zużywając 300 - 600 ml na roślinę.
  • rośliny balkonowe - pelargonie, sulfinia itp. pierwszy raz nawóz należy zastosować bezpośrednio po posadzeniu roślin, następnie należy podlewać rośliny 2 - 3 razy co 2 tygodnie nawoze w dawce 1 g/l wody zużywając 200 - 500 ml na roślinę.
  • rośliny rabatowe - pierwszy raz nawóz należy zastosować bezpośrednio przed sadzeniem roślin, następnie należy podlewać rośliny 2 - 3 razy co 2 tygodnie nawoze w dawce 1 g/l wody zużywając 100 - 300 ml w zależności od wielkości roślin.

Warzywa

  • Nawóz należy stosować przed siewem lub sadzeniem rozsady w formie oprysku doglebowego w dawce 3 kg/ha w 300 - 500 l wody. Na glebach piaszczystych o słabym nawożeniu organicznym lub nawożeniu warzyw o dużych potrzebach pokarmowych nawóz należy stosować w dawce 3 - 6 kg/ha w 300 - 500 l wody. Po oprysku nawóz najlepiej wymieszać z glebą.

Uprawy polowe

  • nawóz należy stosować przed siewem nasion, sadzeniem ziemniaków w formie oprysku doglebowego w dawce 3 - 6 kg/ha w 300 - 600 l wody. Nawóz najlepiej wymieszać z glebą.

Uprawy sadownicze

  • przed założeniem sadu, plantacji krzewów jagodowych nawóz stosować w formie oprysku doglebowego na całą powierzchnię plantacji w dawce 3 - 6 kg/ha w 300 - 500 l wody. Po oprysku nawóz leży wymieszać z glebą. Wyższą dawkę stosować na glebach lekkich, ubogich w próchnicę.
  • w sadach na plantacjach krzewów owocowych nawóz stosować w formie oprysku doblebowego późną jesienią lub bardzo wczesną wiosną na wilgotną glebę w rzedy drzew, krzewów jagodowych w dawce 3 - 6 kg/ha w 300 - 500 l wody.
  • znacznie podnosi walory smakowe uprawianych warzyw i owoców.

Opakowanie: 150 g

Termin przydatności: bezterminowo

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl