" />

Darmowa dostawa od 150 zł

Kontakt telefoniczny: 880 440 126

Translate
 

Mączka bazaltowa pylista 10kg

Dostępność: brak towaru
Cena: 30,00 zł 30.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: -

Opis

Mączka bazaltowa pylista 10 kg

NATURALNE BOGACTWO DLA TWOJEJ GLEBY I ROŚLIN !!!

 

Zakres stosowania:

Mineralny środek poprawiający właściwości gleby pn. „Mączka bazaltowa pylista” jest naturalnym produktem wspomagającym wzrost roślin poprzez polepszenie właściwości fizyko-chemicznych gleby. Środek można stosowaćw uprawie roślin warzywnych i sadowniczych wszystkich gatunków roślin. Polecany szczególnie na gleby lekkie lub zbyt zwięzłe o zbyt niskim odczynie.

Dawki, sposób i terminy stosowania

Środek równomiernie rozrzucić na powierzchnię gleby, a następnie wymieszać na głębokość 10-15 cm. Stosować w dni bezwietrzne w celu uniknięcia rozpylania środka w przestrzeni. Środek można stosować przez cały okres wegetacji, lecz preferowanym okresem jest wczesna wiosna lub jesień. W przypadku pH gleby <5,5, dawkę środka można zwiększyć o 5-10%.

Rośliny warzywne:

Stosować przed wysiewem nasion lub rozsadą roślin:

Jednorazowo raz na cztery lata w dawce do 2-3 kg/10 m² tj. do 2-3 t/ha

Systematycznie raz w roku w dawce 0,4-0,5 kg/10 m² tj. 400-500 kg/ha

Uprawy sadownicze

Przed założeniem sadu / plantacji – środek rozrzucić na glebę i wymieszać do głębokości około 15 cm. Środek można zastosować także „w dołki” pod sadzone rośliny. Zalecana dawka 2-3 kg/10 m² (2-3 t/ha).

W istniejącym sadzie/plantacji – środek rozrzucić na powierzchnię gleby w pasy o szerokości około 1 m wzdłuż rzędów roślin lub indywidualnie wokół roślin w promieniu około 1,5 m. Zalecana dawka 0,5-1 kg/10 m² (0,5-1 t/ha).

Trawniki:

Przy zakładaniu trawnika: Przed wysianiem trawy zastosować 2-3 kg środka na 10 m² i wymieszać na głębokość 5-10 cm z glebą. Następnie powierzchnię gleby wyrównać, wysiać trawę i obficie podłać wodą.

Na istniejący trawnik: Należy rozsypać do 1 kg środka na 10 m², równomiernie na całej powierzchni trawnika po uprzednim skoszeniu trawy. Jeżeli w najbliższych godzinach po rozsypaniu nie jest spodziewany deszcz, trawnik obficie podlać.

 

Termin przydatności: bezterminowo

Masa netto: 10 kg

Uwagi: Nie stosować za środkami ochrony roślin.

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl