Kiełkownica trzypoziomowa na kiełki

Dostępność: brak towaru
Cena: 23,90 zł 23.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Provita
Kod produktu: Nas000327
Pin It

Opis

KIEŁKOWNICA Naczynie do kiełkowania

Trzypoziomowa kiełkownica w nowej, poprawionej wersji.

Konstrukcja kiełkownicy została wzbogacona o nowe elementy, dzięki którym ulepszony został przepływ wody oraz cyrkulacja powietrza. Kiełki rosną szybciej i nie pleśnieją.

  • Pokrywka - posiada dwa duże otwory przez które do wnętrza kiełkownicy wpływa świeże powietrze i wywiewany jest nadmiar wilgoci.
  • Szalki do kiełkowania - odpływ w kształcie komina z wąskimi szczelinami zamiast syfonów odpływowych gwarantuje przepływ wody bez zatykania się. Powiększone wywietrzniki dla lepszej wymiany powietrza i odpływu nadmiaru wilgoci.

Rozpoczynając kiełkowanie nasion warto zasiewać kolejne szalki co drugi dzień, w ten sposób uzyskamy ciągłość uprawy. Po 4 - 5 dniach na pierwszej szalce kiełki będę wyrośnięte i gotowe do spożycia, na drugiej będą w połowie okresu kiełkowania, a na ostatniej szalce będą rozpoczynać kiełkowanie. Należy pamiętać aby przed umieszczeniem nasion w kiełkownicy wypłukać je a następnie namoczyć w szklance wody. Nasiona powinny nabierać wody przez kilka godzin. Po tym czasie nasiona można przełożyć do kiełkownicy. Kiełki podlewaj dwa razy dziennie. Nalej do górnej szalki około 500 ml wody. Aby nie uszkodzić korzeni młodych nasion, silnym strumieniem wody, warto na najwyższym poziomie hodować najbardziej wyrośnięte kiełki lub pozostawić pustą szalkę i do niej wlewać wodę. Zawsze używaj dobrej jakości wody do podlewania nasion. Używaj wody z dobrego źródła lub przegotowanej i ostudzonej do temperatury pokojowej.

Bardzo często na drugi, bądź trzeci dzień od wysiania nasion na korzeniach pojawia się kożuch, często mylony z pleśnią. Nie należy się tym przejmować, nasiona nie spleśniały, są to włośniki - mikrokorzenie. Zanikają wraz ze wzrostem nasion.

 

Wyposażenie kiełkownicy:

  1. Pokrywka - zapewnia zachowanie prawidłowej wilgotności wewnątrz kiełkownicy.
  2. Szalki do kiełkowania - trzy duże szalki o średnicy 20 cm. Można równocześnie kiełkować trzy różne gatunki nasion, lub nasadzać stopniowo tak by zapewnić ciągłość kiełkowania.
  3. Zbiornik zużytej wody: w tym miejscu gromadzi się 'brudna' woda. Świeża woda wlewana jest do najwyższej szalki. Przepłukuje młode kiełki na trzech poziomach i spływa do dolnego zbiornika. Jednorazowo wlewaj około 500 ml wody, nawadniaj kiełki minimum 2 razy dziennie. Zużyta woda idealnie nadaje się do podlewania kwiatów.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl